ΠΑΡΕΛΑΣΗ 16ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ - ΠΑΡΕΛΑΣΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ (2014)

(6ο Δημ. Σχολείο Κατερίνης)                                                                                    Αρχική σελίδα

Η Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες εκπροσώπησαν το σχολείο μας στην κατάθεση στεφάνων που έγινε στο Άγαλμα του Στρατηγού Σβορώνου στις 16.00. Τους μαθητές μας συνόδεψαν οι εκπ/κοί Τζιάτζιου Άννα και Σεϊτανίδης Θεόδωρος.

1. Η Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες εκπροσώπησαν το σχολείο μας στη Δοξολογία και στην Κατάθεση Στεφάνων 11.00-11.30 π.μ. Συνοδοί ήταν η κα Σωτηριάδου Ευγνωσία και η κα Αναγνωστοπούλου Χαμαϊδή.

2. Στις 12.00 το σχολείο μας συμμετείχε στη Μαθητική Παρέλαση. Τα τμήματα της Παρέλασης συγκροτήθηκαν από τους μαθητές/τριές μας των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων. Τα τμήματα της Παρέλασης συνόδεψε και διηύθυνε ο Γυμναστής του σχολείου μας κος Φωκαΐδης Προκόπιος.

Φωτογραφίες:      Φωτο 1     Φωτο 2      Φωτο 3      Φωτο 4

1. Έγιναν οι εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Τη σχολική γιορτή παρουσίασαν οι μαθητές και μαθήτριες της Δ΄ τάξης. Την επιμέλεια είχαν οι δασκάλες Τζιάτζιου Άννα (Δ1), Σεϊταρίδου Ευμορφία (Δ2) και Χαραλαμπίδου Σωτηρία (Δ3). Η χορωδία απαρτίστηκε από τους μαθητές/τριες του ΣΤ1 Τμήματος, με την επιμέλεια της Μουσικού μας Παναγιώτου Μιχαηλίας. Την ομιλία για το νόημα της ημέρας έκανε ο δάσκαλος του ΣΤ1 τμήματος Σεϊτανίδης Θεόδωρος.

Την εκδήλωση παρακολούθησε μεγάλος αριθμός γονέων

Φωτογραφίες:    01    02    03    04    05    06    07    08    09    10

11    12   13    14    15   16    17

2. Η Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες, στις 12.00, εκπροσώπησαν το σχολείο στην κατάθεση στεφάνων. Επίσης, το σχολείο μας κατέθεσε στεφάνι, εκπροσωπώντας τα σχολεία και νηπιαγωγεία της Α/θμιας Εκπαίδευσης της Πιερίας. Τα παιδιά συνόδεψαν οι δασκάλες Αντωνογιάννη Χριστίνα (Γ2) και Οικονομίκου Αλεξία (Γ1) και ο Δ/ντής του σχολείου Οργανόπουλος Ιωάννης.

Φωτογραφίες:

Κατάθεση 1      Κατάθεση 2        Κατάθεση 3        Κατάθεση 4    Κατάθεση 5   Κατάθεση 6

Στη Δοξολογία τη Σημαιοφόρο και τους Παραστάτες συνόδεψε η δασκάλα Σωτηριάδου Ευγνωσία. Στην Παρέλαση, που ακολούθησε, τους μαθητές/τριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης συνόδεψε η εκπ/κός Φ.Α. κα Δανιηλίδου Ουρανία.

Φωτογραφίες:     01     02     03     04     05    06    07

Επιστροφή στην αρχή της σελίδας                                                    Αρχική σελίδα

Επιστροφή στη σελίδα "εικόνες σχολικής ζωής"