Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ (2014)

(6ο Δημ. Σχολείο Κατερίνης)                                                                                    Αρχική σελίδα

1. Σχολικές εκδηλώσεις για την  Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Οι μαθητές/τριες του ΣΤ3 Τμήματος παρουσίασαν θεατρικό δρώμενο βασισμένο στους «Ελεύθερους Πολιορκημένους» του Διονυσίου Σολωμού.

Σκηνοθεσία: Χάρης Αμανατίδης (Θεατρικής Αγωγής), Μπαμπαλή Ειρήνη (δασκάλα του ΣΤ3 Τμήματος).

Η χορωδία απαρτιζόταν από τους μαθητές του ΣΤ2 Τμήματος με τη διεύθυνση της εκπαιδευτικού Μουσικής κας Μιχαηλίας (Μισέλ) Παναγιώτου.

Την ομιλία για το νόημα της ημέρας έκανε η εκπαιδευτικός Ασπασία Καραβίδα (ΠΕ70) του Ε2 Τμήματος.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

Χαιρετισμός του Δ/ντή      Ομιλία     01  02   03   04   05   06   07     08   09   10

11  12    13   14   15   16   17   18   19     20   21   22   23   24

2. Μετά την εκδήλωση, η Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες εκπροσώπησαν το σχολείο μας στην Κατάθεση Στεφάνων, που έγινε στο Μνημείο της Πλατείας Ελευθερίας, με συνοδούς τις δασκάλες μας Χαμαϊδή (Χάμη) Αναγνωστοπούλου και Αικατερίνη Ζαγάρα.

3. Ο μαθητής του ΣΤ1 Τμήματος Αντώνης Τίγκας συνεργάστηκε με μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης του 3ου Γενικού Λυκείου Κατερίνης και συμμετείχε στην εκδήλωση του 3ου ΓΕΛ , που έγινε στο Συνεδριακό Κέντρο Κατερίνης (ΕΚΑΒΗ), παρουσιάζοντας (με τους μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης του 3ου ΓΕΛ Κατερίνης), παράσταση Θεάτρου Σκιών. Όλα τα σύνεργα και οι φιγούρες του Θεάτρου Σκιών ήταν του μαθητή μας Αντώνη Τίγκα.

Ο μαθητής μας Αντώνης Τίγκας στο μέσον, δείχνει στους μαθητές του 3ου ΓΕΛ τις τεχνικές του Θεάτρου Σκιών

Συμμετοχή του σχολείου μας στη Δοξολογία – Κατάθεση Στεφάνων και στην παρέλαση. Στη Δοξολογία και στην Κατάθεση Στεφάνων τη Σημαιοφόρο και τους Παραστάτες του σχολείου συνόδεψαν οι δασκάλες Χριστίνα Αντωνογιάννη (Β1) και Μαρία Μπαχλιτζανάκη (Α3).

Υπεύθυνη για την Παρέλαση ήταν η Γυμνάστρια του σχολείου μας Ράνια Δανιηλίδου.

Φωτογραφίες από την Παρέλαση

Η Γυμνάστριά μας Ράνια Δανιηλίδου  01     02    03     04     05    06    07   08   09     10     11

12     13    14    15     16  17    18

Επιστροφή στην αρχή της σελίδας                                                    Αρχική σελίδα