Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ (2013)

(6ο Δημ. Σχολείο Κατερίνης)                                                                                    Αρχική σελίδα

Έγινε η σχολική εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Η εκδήλωση διοργανώθηκε από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Την επιμέλεια είχαν ο δάσκαλος κ. Γιάννης Δημητριάδης (ΣΤ1), η δασκάλα κα Χαμαϊδή Αναγνωστοπούλου (ΣΤ2), η μουσικός μας κα Μιχαηλία Παναγιώτου. Παρουσιάστηκαν δύο θεατρικά έργα:

1. Απόσπασμα από «Το μεγάλο μας τσίρκο» (ΣΤ2)  και

2. «Να ζει το Μεσολόγγι» (ΣΤ1).

Την ομιλία για το νόημα της Ημέρας έκανε η δασκάλα του Ε3 Τμήματος κα Μαρία Πουλικίδου.

Την ίδια ημέρα, στην κατάθεση στεφάνων συνόδεψαν τη Σημαιοφόρο και τους Παραστάτες οι δασκάλες κα Κωνσταντίνα Σακκά (Ε1) και κα Ευαγγελία Μπουκουβάλα (Β2).

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ

Παρουσίαση στο YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=ERFrO0W6xD4&feature=player_embedded

ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤ1 ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Ευχαριστούμε το γονέα του σχολείου μας κ. Απόστολο Τσολακίδη για τη Βιντεοσκόπηση και το "ανέβασμα" του βίντεο στο Youtube, από όπου ενσωματώθηε εδώ σε δύο μέρη (27-03-2013)

«Να ζει το Μεσολόγγι» - Μέρος 1ο

«Να ζει το Μεσολόγγι» - Μέρος 2ο

.............................................................................................................................................................................

Τη σημαιοφόρο και τους Παραστάτες συνόδεψαν στη δοξολογία και στην κατάθεση στεφάνων οι δασκάλες κα ΣοφίαΛαμπριανίδου  (Δ1) και κα Χαμαϊδή Αναγνωστοπούλου (ΣΤ2).

Υπεύθυνη για την παρέλαση ήταν η Γυμνάστρια του σχολείου μας κα Αναστασία Τσιρογιάννη

Φωτογραφικό υλικό από την παρέλαση

Φ1   Φ2     Φ3     Φ4    Φ5   Φ6     Φ7   Φ8      Φ9

Επιστροφή στην αρχή της σελίδας                                                    Αρχική σελίδα