6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

·   ΤΕΤΑΡΤΗ 11/06/2014

Έγινε Αποχαιρετιστήρια Εκδήλωση στο σχολείο μας, με τη συνεργασία - χορηγία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, εν όψει της λήξης του σχολικού έτους. Η εκδήλωση ήταν εστιασμένη στον αποχαιρετισμό των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας.

Το πρόγραμμα το οποίο κάλυψε όλη την ημέρα, μέχρι τις 14.00΄ είχε ως εξής:

·   Χαιρετισμός του Δ/ντή του σχολείου (Φωτο 1)

·    Χαιρετισμός του Προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας (Φωτο 2)

·   Ανάγνωση επιστολής των μαθητών/τριών της Ε΄  Τάξης προς τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ Τάξης (Φωτο 3)

·   Ανάγνωση επιστολής των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ Τάξης προς τους μαθητές/τριες του σχολείου (Φωτο 4)

·   Διεξαγωγή του καθιερωμένου Ποδοσφαιρικού Αγώνα μεταξύ των ομάδων Ε΄  &  ΣΤ΄ Τάξεων

Φωτογραφίες:     01    02    03     04     05    06    07    08    09    10    11

·   Ψυχαγωγικό πρόγραμμα από Ταχυδακτυλουργό (προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων)

Φωτο 1     Φωτο 2

·   Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου από  τους μαθητές/τριες των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄  Τάξεων, που επιμελήθηκαν οι γυμναστές του σχολείου Μαρία Γαλανάκη, Ράνια Δανιηλίδου, Θόδωρος Παυλίδης.

Φωτογραφίες:    01    02    03    04    05    06    07    08

·  Επίσης, έγινε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων απονομή αναμνηστικών προς τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ Τάξης και απονομή τιμητικής πλακέτας στην εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κα Μαρία Γαλανάκη, η οποία συνταξιοδοτείται.

Φωτογραφίες:      01    02    03    04    05    06    07

08 Χαιρετισμός της Μ. Γαλανάκη         09 Χαιρετισμός της Μ. Γαλανάκη

·  Τέλος, σε όλους τους μαθητές/τριες του σχολείου προσφέρθηκαν σουβλάκια, τα οποία ψήθηκαν στην αυλή του σχολείου και χυμοί (προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων).

Φωτογραφίες:     01      02      03      04     05

Επιστροφή στην αρχή της σελίδας           Αρχική σελίδα