6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Ταυτότητα Ιστότοπου:

Ο συγκεκριμένος ιστότοπος δημιουργήθηκε και αναρτήθηκε στο διαδίκτυο από το Φθινόπωρο του 2011, για εκπαιδευτικό/ενημερωτικό σκοπό. Πιο συγκεκριμένα στις ιστοσελίδες του περιλαμβάνεται ενημέρωση για τις δράσεις και δραστηριότητες του σχολείου μας και γενικότερα της σχολικής μας κοινότητας. Περιλαμβάνει ιστοσελίδες που βλέπετε στο αριστερό μενού με τις εξής θεματικές ενότητες:

"Νέα - ανακοινώσεις", "Υπερσυνδέσεις προς τα δύο ιστολόγιά μας (blogs)", "Ιστορικά στοιχεία για την πόλη μας", "Τμήματα και προγράμματα", "Εκπαιδευτικοί", "Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων", "ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ" (Δασκαλο/μαθητικά προϊόντα, Δραστηριότητες & εικόνες σχολικής ζωής, videos σχολική ζωής, videos γενικά), "ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ  ΥΛΙΚΟ", "Προτάσεις για Εκπαιδευτικές επισκέψεις", "Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις (Μ.Κυ.Ο)", "Παγκόσμιες Ημέρες", "ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ", "Ο προηγούμενος Ιστοχώρος του σχολείου μας",  "Διάφορα Κείμενα", "Φωτογραφικά θέματα".

Δημιουργία - Συντήρηση: Γιάννης Οργανόπουλος (Διευθυντής σχολικής μονάδας)